Слеби

Магазин меблів зі слебів

SLAB…… СЛЕБ……. СЛЯБ……В Українській мові навіть слова немає конкретного. Щоб конкретно окреслювало, що таке велика дошка. Дуже велика. Ну дуууже велика дошка.

ІСТОРІЯ

Свою сучасну історію слеби починають в Північній Америці. Індустріалізований світ 200 років тому назад наповнив собою незайману природу Америки. Само собою там були ліси. Дуже, дуже старі, предковічні ліси. З величезними деревами. В діаметрі 10 метрів. Висотою 120 метрів. В 1900 році американці везли на виставку в Париж дошку 100 метрів довжини і 10 метрів ширини.А що було в Європі? Явно не такі ліси. Тисячі років їх палили, рубали,- і “пралісів” майже не залишилось. Прикладом є мої рідні Карпати, де лісоутворуюча порода була Тис, найцінніше хвойне дерево. Зараз там його немає зовсім.Так що немає нічого дивного, що американці першими почали використовувати великі дошки в своїх домівках. Вони дали їм назву – SLEB. А ми, як перші в цій галузі в Україні, теж даємо назву – СЛЕБИ З ДЕРЕВА.

УКРАЇНА

Але що може запропонувати наша природа? І що можна з цього зробити? Зробити можна немало.
ПО-ПЕРШЕ – СТОЛИ ЗІ СЛЕБІВ. Столи дуже різні – кухонні, столові, робочі, керівника, конференц. Думаю, що якраз конференц-столи найбільш презентабельні будуть зі СЛЕБІВ. Також кофейні столики.
ДРУГЕ – ЛІЖКА ЗІ СЛЕБІВ. Досить вдале рішення використати СЛЕБ для задньої спинки ліжка. І не обов’язково для цього мати дерев’яний будинок, чи жити в глушині. Чудово підійде до стилю ЛОФТ чи ЕКО-МОДЕРН.
ТРЕТЄ, ЧЕТВЕРТЕ, П’ЯТЕ…….Консолі, рукомийники, кухонні робочі поверхні, лофт-двері, винні стінки, картини, дзеркала,лавки, рецепції. Це все можна робити зі слебів.ВПЕРЕД!!!

СЛЕБИ З ЧОГО?

Що перше Вам спало на думку? З чого це все витворити? Дуб? Так. Дубів в Україні вистачає. Але хіба є такі грубі? Є. Не в лісі, а в дворах людей. І з часом вони створюють немалі проблеми, – буревії обломують гілки (чи навіть стовбури), які руйнують чи нищать майно. Виходить, що дерево своє віджило, – і замість пічки ми пропонуємо йому друге життя в Вашій оселі. Але це не тільки дуби. Для слебів підходять також такі цінні породи як ясень, горіх, берест, явір, ільм, акація, морений дубі бук.

РОЗМІРИ

Якщо хтось продає дубову дошку 60см шириною і каже що це слеб,- то це далеке від дійсності. Думаю розмір дубового СЛЕБА 80-100-120-140 ширини. Але в процесі виробництва попадаються невеликі (шириною 50-60см) слеби з дуже цікавим і неповторним малюнком(текстурою) і отримують їх переважно з великого діаметру колод (зразу після горбиля). То ми їх будемо зараховувати до слебів. Горіх. Горіх в Україні почувається досить погано, так що горіхових слебів годі чекати великого розміру. Також морений дуб дуже красивий з краю колоди, від горбиля, – йому теж дамо поблажку і приймемо в родину СЛЕБІВ з малими розмірами. Висновок: необрізна дошка – це необрізна дошка. СЛЕБ – це з великого дерева, або дуже неповторна по своїй красоті дошка.

ЧОГО ЧЕКАТИ? ВАМ. ВІД НАС.

ДУБ ЧЕРЕШЧАТИЙ, 100-150років вік дерева. Діаметр 90-130см. Ширина дощок 70-110см. Довжина дощок 250-330-360-450см.
ДУБ МОРЕНИЙ, 150, 250 років вік дерева. Діаметр до 220см. Солом’яного кольору всередині, по краю темний. Неповторний край дошки. Особливої уваги заслуговують крайні дошки від горбиля. Шаблезубі шашлі тисячу років тому назад зробили велетенські тунелі. Довжина дощок 260-300-330-360-400-см. Ширина 60-80-100-120см.
БУК МОРЕНИЙ, вік 120років. Діаметр 100см. Довжина стовбура була 20 МЕТРІВ!!! Унікальність його в тому, що перед тим, як попасти в воду , він побував в пожежі!!! В нього обгорілий край дошки. Щось дуже неповторне. На теренах інтернету немає нічого подібного.
ГОРІХ. Переважно ми запропонуємо Вам вироби з двох дощок (DOUBLE). 
ЯСЕНЬ. Діаматр 90-130см. Великі дошки світлого кольору. Незабутня текстура.  
БЕРЕСТ. Неповторна фактура, діаметр 70 см. Фактично фансировина. Це все вже є на складі. Сохне і чекає на Вас. Також Ви можете вибрати низ стола на свій смак: скло, оргскло, прохідна балка, нержавійка, метал в порошковій покрасці.

МАЙБУТНЄ. (НЕДАЛЕКЕ)

Слідуючий сезон ми присвятимо пошуку ільма, явора, береста, акації та каштана. Вони зразу появляться на сайті.Можна ще багато Вам тут наговорити. Про дерева, слеби, морений дуб. Але ми, западенці, більше любимо працювати ніж балакати. То ми до праці. А Вас чекаємо з нетерпінням.

* Фото взяті з інтернету. Якщо якейсь фото належить Вам зв’яжіться з нами

На головну